Лекція
на тему:
«Відправка повісток у вигляді SMS- повідомлень
учасникам процесу»
План лекції
1. Загальні відомості
1. Створення sms-відправлення
2. Способи створення SMS-відправлення
3. Закриття підписки
4. Реєстр SMS-відправок
2. Реєстри записів SMS-відправок
3. Одночасне створення sms та e-mail підписок
4. Мультирежим створення підписки
1. Загальні відомості
Відповідно до статті 135 «Порядок здійснення виклику в кримінальному провадженні» Кримінального процесуального кодексу України та статті 74 «Судові повістки» Цивільного процесуального кодексу України в КП «Д-3» розроблено можливість надсилати учасникам судового процесу повісток у вигляді SMS- повідомлень.
2. Створення sms-підписки
Для того, щоб створити SMS- підписки для учасника процесу потрібно виконати наступні дії:
1. Обрати реєстр для створення SMS-підписки (спеціалізованих канцелярій, реєстру учасники процесу, реєстру справ);
2. Натиснути на кнопку [Створити SMS-підписку].
3. Ввести актуальний номер телефона, на який будуть приходити sms-повідомлення;
4. Заповнити заявку про отримання судової повістки в електронній формі за допомогою SMS-повідомлення.
Увага! За допомогою SMS-повідомлень відправляються тільки документи з формою рішення «Повістка».
Для створення документу повістки використовується тип документу "Судова повістка про виклик в суд" та шаблони: "Повістка про виклик до суду в кримінальному провадженні", «Повістка про виклик до суду в справі цивільній, адміністративній, про адміністративне правопорушення, інший».
Шаблон повістки для відправки у вигляді SMS-повідомлення являється системним шаблоном, який автоматично добавляється в базу даних суду при оновленні серверної частини (КП "Д-3.9").
3. Способи створення SMS-підписки
1. Обрати один з реєстрів для створення підписки:
2. 1-й спосіб: Створення підписки при реєстрації заяви
Для створення підписки в реєстрі спеціалізованих канцелярій необхідно обрати канцелярію та в деталізації «Учасники процесу» обрати потрібного учасника процесу. Для цього потрібно викликати контекстне меню та обрати пункт «Створити SMS-підписку».
2-й спосіб: Створення підписки в реєстрі учасників процесу
Для створення підписки в реєстрі учасників процесу потрібно обрати реєстр фізичних або юридичних осіб та на стрічці натиснути на кнопку [Створити SMS- підписку] або в контекстному меню обрати пункт [Створити SMS- підписку].
3-й спосіб: Створення підписки в реєстрі справ
Для створення підписки в реєстрі справ необхідно обрати потрібний спеціалізований суд та справу, учаснику якої буде створюватися підписка. В деталізації «Учасник процесу» обрати учасника процесу та в контекстному меню обрати пункт [Створити SMS-підписку].
2. Підтвердити створення підписки, натиснувши на кнопку [Так].
3. При створенні підписки виконується перевірка на наявність мобільного телефона, заповненого в полі «№ моб. телефону для SMS».
У випадку відсутності номеру, виводиться форма «Введіть номер телефону», для заповнення поля номеру телефону у відповідному форматі.
Примітка. Номер телефону потрібно вводити в форматі «380ХХ-ХХХ-ХХ-ХХ».
Якщо номер телефону вказано в додаткових відомостях, виводиться форма «Введіть номер телефону» з підтягнутим номером з картки додаткових відомостей.
Увага! Якщо мобільний телефон не підтримує відображення кириличних символів, то потрібно встановити прапорець у полі «SMS латинськими літерами».
4. Відкривається документ-заявка про отримання судової повістки в електронній формі за допомогою SMS-повідомлення. Потрібно натиснути на кнопку [Зберегти] для збереження документа та створення підписки.
5.
Заявка на SMS- підписку
В документі вказані:
- найменування суду, з якого будуть відсилатися повістки;
- ПІБ або найменування особи, яка буде отримувати документи;
6. - № справи, до якої відноситься судова повістка.
7.
8.
Примітка. Якщо документ закрити без попереднього збереження, то відкриється вікно з пропозицією збереження перед закриттям. При натисненні на кнопку [Ні], зміни в документі не зберігаються і створення підписки скасовується.
Для повторного створення підписки потрібно натиснути на кнопку [Створити SMS-підписку], зберегти документ та натиснути на кнопку [Так] для підтвердження створення підписки.
4. Закриття підписки
Закриття підписки означає встановлення в системі дати закінчення її дії. При виборі спеціальних пунктів меню, система автоматично проставляє для обраної SMS- підписки поточну дату. Після цього SMS-повідомлення данному споживачу надсилатись не будуть.
1-й спосіб: Закриття підписки в реєстрі справ
Для закриття підписки в реєстрах справ необхідно в деталізації «Учасник справи» обрати пункт контекстного меню [Закінчити SMS-підписку].
2-й спосіб: Закриття підписки в реєстрах учасників процесу
Для закриття підписки в реєстрах учасників процесу необхідно обрати учасника справи та на стрічці натиснути кнопку [Закінчити підписку] або визвати контекстне меню та обрати пункт [Закінчити підписку].
3-й спосіб: Закриття підписки в реєстрах спеціалізованих канцелярій
Для закриття підписки в реєстрах спеціалізованих канцелярій необхідно обрати учасника справи та в контекстному меню та обрати пункт [Закінчити SMS-підписку].
5. Реєстр SMS-відправок
Призначення
Реєстр SMS-відправок призначений для відправки документів у вигляді SMS-повідомлень.
Способи відкриття
Для відкриття «Реєстру SMS-відправок» потрібно у вікні дерева команд обрати гілку «Загальна канцелярія/Вихідна/Реєстри відправки/Реєстр SMS- відправок».
Опис реєстру
Вікно реєстру складається з двох частин: в верхній частині вікна: відображається перелік створених SMS-відправок, в нижній частині вікна 2 закладки: «Запис реєстру відправки» та «Стан запису реєстру відправки» .
На закладці «Запис реєстру відправки» відображений перелік SMS-відправок.
На закладці «Стан запису реєстру відправки» відображається стани SMS-відправок.
Додавання запису в реєстр
Записи в «Реєстр SMS-відправок» додаються автоматично при переведенні повістки в статус «Оригінал».
Реєстри записів SMS-відправок
6. Список SMS-відправок
Призначення
Список SMS-відправок призначений для реєстрації відправки документів за допомогою SMS-повідомлень. Записи реєстру використовуються реплікацією відправки системи підтримки діловодства «СПД» для формування SMS-повідомлень з повістками кінцевим споживачам послуги.
Способи відкриття
Для відкриття «Списку SMS-відправок» потрібно у вікні дерева команд обрати гілку «Загальна канцелярія/Вихідна/Реєстри відправки/Реєстр SMS- відправок/Список SMS-відправок».
Опис реєстру
Вікно реєстру складається з двох частин: в верхній частині вікна: відображається перелік документів для відправки, в нижній частині «Стан запису реєстру відправки» відображаються стани відправки документів.
7.
8. Реєстри контролю якості доставки та друку підтверджень
9.
Основне призначення
Реєстри призначенні для забезпечення фіксації у друкованому вигляді підтверджень доставки SMS- повідомлень, а також фіксації повідомлень про помилки доставки SMS-повідомлень. При цьому суд має можливість роздрукувати та прикласти до справи паперовий звіт про доставку.
Запуск друку виконується кнопкою [ Друк підтверджень] з випадаючим списком "Пакетний друк підтверждень" на панелі інструментів відповідного реєстру.
Після натисненні кнопки, користувачеві друкується підтвердження встановленого зразка про доставку або про помилку доставки - в залежності від того, успішно чи ні доставлено відправку.
У повідомленні про помилку друкується повний журнал помилки, наданий поштовими серверами.
Якщо в історії відправок немає ні позитивного, ні негативного підтвердження – то при спробі друку поточної відправки видається повідомлення "Підтвердження відправлення ще не отримано", а при спробі пакетного друку видається вікно зі списком відправлень, у яких немає підтверджень.
Після першого друку підтвердження система вважає відправку обробленою та не показує у подальшому у відповідних реєстрах.
Виправлення помилок відправок
Для перегляду списків відправок, які доставлено вдало, невдало, або про які немає відомості у системі передбачено відповідні гілки дерева команд (Доставлено (не роздруковано), Не доставлено (не роздруковано), Немає даних про доставку, Затримана відправка).
У всіх гілках виводяться тільки ті відправки, для яких жодного разу не друкувалися підтвердження. Якщо для невдалої відправки в реєстрі недоставлених відправок буде надруковано підтвердження – вона в подальшому не буде показуватися у реєстрі недоставлених і система буде вважати, що користувач згоден з тим, що відправка не відбулася.
Помилки відправки діляться на 2 основних групи:
– помилки роботи системи електронного зв’язку;
Користувач може натиснути кнопку [ Повторно відправити] з випадаючим списком [Повторно відправити пакетно], змінивши таким чином статус відправки на «Повторно відправлено». Система «СПД» сприйме такий статус як команду спробувати доставити ту ж саму відправку. Таким чином, якщо помилка була викликана проблемами зв’язку – через деякий час повідомлення буде доставлено.
- помилки заповнення реквізитів споживача підписки (невірно вказаний номер);
Відповідальному працівнику суду необхідно перед повторною відправкою змінити невірний номер на вірний або змінити трансліт. Для цього використовується кнопка [ Виправити адресу та відправити повторно].
Після натиснення на кнопку, у вікні, що з’явиться, працівник повинен вказаний вірний номер або трансліт. Всі повідомлення зі зміненим номером або відмінним транслітом будуть повторно відправлені.
Реєстр затриманої відправки
В реєстр затриманої відправки потрапляють документи, для яких встановлена опція «Не відправляти SMS», налаштована у вікні «Тип документу».
Якщо опція встановлена, то при переведенні документа в статус «Оригінал», він потрапляє в реєстр затриманої відправки. Для того, щоб відправити документ потрібно натиснути на кнопку [Відправити документ]. Документ буде зареєстрований в реєстрі електронних відправок.
10. Одночасне створення sms та e-mail підписок
11.
Є можливість одночасно створити SMS-підписку та підписку електронною поштою.
Для цього потрібно в реєстрі «Учасників процесу» обрати учасника процесу, якому потрібно створити підписку та натиснути на кнопку [Створити підписки] або обрати пункт контекстного меню «Створити підписки».
У вікні «Створення підписки» потрібно ввести номер телефону, для SMS - підписки та електронну адресу для e-mail підписки.
Після підтвердження створення підписки ,потрібно зберегти заявку на про отримання судової повістки в електронній формі за допомогою SMS-повідомлення та заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді.
12. Мультирежим створення повістки
13.
Для пришвидшення створення повісток для всіх учасників процесу реалізований мультирежим для створення підписки.
Для цього потрібно обрати справу в реєстрі справ та на стрічці реєстру натиснути на кнопку [Створити підписку].
У вікні «Створити повістки учасникам процесу» в колонці «SMS» та «Ел. Пошта» прапорцями відображені підписки учасника процесу.
Для того, щоб учасник процесу отримав повістку ще й в друкованому вигляді по пошті, потрібно встановити прапорець у колонці «Друк».
В колонку «Необхідні документи» вводяться документи, які учасник процесу повинен взяти з собою до суду. Дані з цього поля копіюються в документ повістки у поле «Необхідні документи».
Примітка. Якщо натиснути на кнопку [Скопіювати усі необхідні документи], то дані з поля «Необхідні документи» будуть скопійовані всім учасникам процесу.
Текст з поля «Текст у справі» буде автоматично перенесений у поле «У справі» в документ повістки.
Якщо встановити прапорець у полі «Вибрати/зняти всі», то у колонці «Вибір» будуть встановлені або прибрані прапорці для всіх учасників процесу.
Увага! Якщо в учасника процесу не встановлений прапорець у полі «Вибір», то поле цього учасника процесу буде неактивним.
Якщо встановити прапорець у полі «Створювати повістку у статусі «Оригінал», то всі повістки будуть створюватись одразу в статусі «Оригінал».
Після натиснення кнопки [Створити повістки] будуть створені повістки всім учасникам процесу та спрацює відправка повісток обраним методом (SMS, e-mail, друкована форма).
Приклади тексту смс-повісток для справ у цивільному та адміністративному судочинстві.
На українській мові: 5 строк (можливо, до 7 строк, якщо назва суду та адреса великі).
Кожна строка відправляється окремою смс, але на більшості телефонів відображається як одне об’єднане повідомлення.
Корсунь-Шевченківський райсуд Черкаської обл,м.Корсунь-Шевченківськ
ий,вул.Гагаріна,61/4,т.0473523650 викликає:Михайленко Сергій Тихоно
вич як відповідач на 14:00 14.04.2013,зал 12,справа 175/12456/13-ц,
суддя Коноваленко О.В.Подати:копію договору оренди від 01.01.2011 № 123.Наслідки неявки-ст.169,170 ЦПК
Латинськими символами (транслітерація за українським алфавітом відповідно до постанови КМ № 55 від 27.01.2010) - 3 смс-повідомлення (можливо до 4)
Korsun-Shevchenkivskyi raisud Cherkaskoi obl,m.Korsun-Shevchenkivskyi,vul.Haharina,61/4,t.0473523650 vyklykaie: Mykhailenko Serhii Tykhonovych yak vidpovidach na 14:00 14.04.2013,zal 12,sprava 175/12456/13-ts, suddia Konovalenko O.V.Podaty:kopiiu dohovoru orendy vid 01.01.2011 № 123. Naslidky neiavky-st.169,170 TsPK
Приклади тексту смс-повісток для справ у кримінальному судочинстві.
Українською мовою:
Корсунь-Шевченківський райсуд Черкаської обл,м.Корсунь-Шевченківськ
ий,вул.Гагаріна,61/4,т.0473523650 викликає:Михайленко Сергій Тихоно
вич як цивільний позивач,на 14:00 14.04.2013,зал 2,провадження 175/ 12456/13-ц,суддя Коноваленко О.В.Подати:Довідку-характеристику з мі
сця роботи.Причини неприбуття-ст.138 КПК.Наслідки неявки-ст.326 КПК
Латинськими символами:
Korsun-Shevchenkivskyi raisud Cherkaskoi obl,m.Korsun-Shevchenkivskyi,vul.Haharina,61/4,t.0473523650 vyklykaie:Mykhailenko Serhii Tykhonovych yak vidpovidach na 14:00 14.04.2013,zal 12,provadzhennia 175/12457/13-к, suddia Konovalenko O.V.Podaty:dovidku-kharakterystyku z mistsia robotu.Prychyny neprybuttia-st.138 KPK.Naslidky neiavky-st.326 KPK
Пропонується у тексті смс-повістки скорочувати назви судів:
районний суд – райсуд;
міський суд – міськсуд;
міськрайонний суд – міськрайсуд;
міста– м.;
області –обл.;
Автономної республіки Крим – АР Крим.