flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Стадченко О.В. прийняла участь у тренінгу для суддів місцевих загальних судів (кримінальна спеціалізація) на тему: “Застосування статті 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних своб

14 вересня 2018, 15:22

11 вересня 2018 року в місті Дніпрі місцеве регіональне відділення Національної школи суддів України проводить тренінг для суддів місцевих загальних судів (кримінальна спеціалізація) на тему: “Застосування статті 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини”.

Вітальними словами захід розпочав директор регіонального відділення Олександр Мартиненко, який представив викладачів (тренерів), ознайомив суддів з метою і навчальними цілями курсу та з’ясував їх очікування від тренінгу.

Під час тренінгу суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Максим Таус розглянув основні принципи статті 8: сфера застосування, структура статті, понятійний апарат. Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська, кандидат юридичних наук Дмитро Мовчан розповів про особливості застосування під час судового розгляду статті 8: критерії виправданості втручання, суддя Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ірина Шаповалова обговорила із суддями питання щодо обшуку, а саме, межі виправданого втручання у права, гарантовані статтею 8 Конвенції. Суддя Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Марина Власенко розповіла про ефективні гарантії від зловживань та свавілля стосовно втручання у приватне спілкування.

Тренери проводили тренінг із використанням інтерактивних методів підготовки дорослої аудиторії, зокрема презентацій у форматі Power Point,  експрес-опитування за допомогою клікерів.

З метою активізації участі усіх учасників тренінгу, викладачі проводять мозкові штурми, пропонують виконати в малих групах практичні завдання та надають аналіз презентаціям виконаних завдань.

Після закінчення тренінгу, суддями–тренерами проведено анкетне оцінювання слухачів, а також − проведене анкетне опитування учасників тренінгу стосовно якості і корисності проведення тренінгу.